Prodej kávy široká nabídka kávy z celého světa

Vítejte v Caffé New York Česká republika

Káva New York byla roku 2002 v Hamburku oceněna magazínem Gourmet jako vítěz testu o nejlepší kávu světa. Tato káva reprezentuje exkluzivní výběr nejlepších středoamerických káv s podílem nejdražší a vysoce ceněné kávy na světě – kávy Jamaica Blue Mountains. Vyjímečná a velmi povzbuzující směs zastupuje nejkvalitnější italské značky káv. Původní postup pražení dává kávě nezapomenutelnou chuť, připomínající čokoládové boby, jemnost, plnost a sílu. Přestože u nás tato značka není veřejnosti příliš známá, jedná se vskutku o poklad mezi kávami. Doporučujeme všem, kteří dávají přednost sladším druhům káv s vyváženým a sametovým dozvukem.

 

Caffè New York  - světová káva

Úžasnou rozmanitost pěstování kávy v oblastech po celém světě odráží v těchto divokých a jemných směsích zrna  z Jávy, Kuby, Brazílie, Costa Rica, Etiopie, Kolumbie, Kamerunu, Indii, Guatemale a Nikaragui. Zde si každý najde směs ze své oblíbené země. Zejména vynikající káva této odrůdy Arabika "Jamaica Blue Mountain" je zvláštní lahůdkou pro fajnšmekry!

 

Caffè New York – rodinná historie

Náš příběh začíná před více než 70 lety v Toskánsku, konkrétně v městečku Montecatini Terme, které jsou známými lázněmi.  Na počátku 30. let, kdy pan Ugo Incerpi - majitel New York kavárny, zakoupil stroj na pražení kávy, aby mohl nabízet pro vybranou klientelu,  která přišla na lázeňskou léčbu v chrámovém městě výjimečný produkt. 

A výsledek? Jeho káva byla tak dobrá, že se velmi rychle rozšířila její pověst a o víkendech lidé cestovali z Florencie, aby si mohli vychutnat kávu "Sor Ugo".
Od poloviny 30. Let se na obalu kávy  objevila černá žena jako punc Caffè New York. Toto logo zůstalo až dodnes, kdy připomíná stále rodinnou tradici.
V 50tých a 60tých letech se ujal podniku syn, pan  Onori Oscar a pražírna s kavárnou zažila velký rozvoj a začala konkurovat velkým pražírnám po celém Toskánsku a Itálii. Stále tu však převládal rodinný duch a princip pražení, kdy jednu várku přebírá, praží a balí jeden odpovědný člověk.
Pokud se rozhodnete pro Caffè New York  - možná ve své oblíbené restauraci, doma nebo v kanceláři, rozhodli jste se pro 70 let rodinné tradice.

oceneni