Prodej kávy široká nabídka kávy z celého světa

Espresso káva ve světě

Káva espresso ve světě a v USA

Ve městech Tampa a Miami ve Spojených státech Amerických se spolu s Kubánskými uprchlíky rovněž objevilo espresso. Káva tohoto druhu se v těchto částech USA stala velmi populárním nápojem, přestože dlouhá léta byla káva espresso konzumována výhradně v Kubánských kruzích. V průběhu časů se objevily kávárenské řetězce, jako jsou Sturbucks, Caribou Coffee či Bros Coffee a další, které jsou založeny právě na konzumaci espressa. Díky těmto a dalším řetězcům se káva espresso proslavila a stala velmi populární rovněž v USA. Právě město Seattle, ze kterého jeden z kavárenských řetězců pochází, se je často zmiňováno jako zdroj moderního zájmu o kávu espresso.
Káva podávaná v kavárenských řetězcích však není káva italského stylu, od kterého se liší nabídkou různých variací a inovací, včetně kávy, do níž se přidávají různé syrupy, šlehačky, ochucené výtažky, sojové mléko či různé další druhy nápojů. Některá americká města, mezi která patří San Francisco, New York či Filadelfie, mají dlouhou tradici espressa.

Káva espresso v Evropě

Káva espresso se proslavila zejména v posledních letech a její popularita v tomto období neustále zvyšovala, a to i v regionech, kde je populární jiný druh kávy a její přípravy. V severní Evropě se objevily speciální kávové řetězce specializované na pouliční prodej různých variací espressa. Káva espresso si tedy v severoevropských zemích vybudovala speciální pozici.
Popularita, kterou si káva espresso vydobyla v celé Evropě, je až zarážející. V mnoha společnostech jsou dokonce zakoupeny presovače k výrobě espressa, které jejich zaměstnanci mohou v průběhu pracovní doby volně využívat. Co rovněž zaznamenalo obrovský nárůst popularity, jsou presovače v domácnostech. S nimi se káva espresso rozšířila do evropských domácností. Dnes je domácí vybavení na espresso široce rozšířené a lze ho najít a zakoupit v mnoha specializovaných obchodech, obchodních domech či internetových obchodech.