Lavazza L´Espresso Gran Aroma 100% Arabika zrnková káva 1 kg

480,00
Skladem
EZpět

Káva Lavazza L´Espresso Gran Aroma 100% Arabika v sobě snoubí chuť arabiky z těch nejlepších brazilských plantáží a aromatických Milds ze Střední Afriky. Tato káva je bohatá a kulatá a nabízí intenzivní, sametovou, dlouhotrvající chuť. Pomalu pražená směs 100% arabik zaručuje jemné a aromatické espresso s čokoládovými tóny.

Odkud káva pochází

Brazílie. Tato země se řadí k největším pěstitelským zemím káv na světě a je nazývána králem kávového trhu. Pěstuje se zde až 400 milionů kávovníků a tedy i velké množství odrůd. Káva byla vypěstována ve státě Minas Gerais, který patří k nejdůležitějším oblastem pro pěstování kávy v Brazílii a je v nadmořské výšce okolo 1100 metrů nad mořem. Kávová zrna z Brazílie jsou na světovém trhu označována jako „Brazils“. Většina brazilských káv je charakteristická bohatou pěnou a neobyčejnými hořkosladkými a čokoládovými příchutěmi. Honduras. Je stát ve Střední Americe, který je na severu omýván Karibským mořem a na jihu vodami Pacifiku. Jeho povrch je z více jak 65% horského charakteru s průměrnou nadmořskou výškou 1000 metrů nad mořem. V minulosti produkovala tato země dobrou kávu spíše do různých směsí, jelikož jako jednodruhová káva nebyla dostatečně známá a uznávaná. V tomto období se také občas stávalo, že se káva pašovala do Guatemaly a Nikaragui a tam se prodávala jako místní za mnohem vyšší cenu. Dnes už má však Honduras jméno a velice dobré postavení na světovém trhu, takže si můžeme vychutnat kávu jen té nejvyšší, špičkové kvality. Indie. V Indii je zhruba 250 000 pěstitelů kávy, z čehož 98% tvoří drobní zemědělci. V roce 2009 tvořila produkce kávy v Indii 4,5% z celkové světové produkce. Z Indie se vyváží zhruba 80% produkce kávy a většina vývozu je uskutečňována přes Suezský průplav. Káva se pěstuje ve třech oblastech Indie. Tu první tvoří Karnataka, Kerala a Tamil Nadu, která je tradiční pro pěstování kávy v jižní Indii. Pěstování kávy se následně rozvinulo i do netradiční oblasti tvořené z Andhra Pradesh a Orissa na východním pobřeží země a třetí oblast pak zahrnuje státy Assam, Manipur,Meghalaya, Mizoram, Tripura, Nagaland a Arunachal Pradeshze severovýchodní Indie, které jsou také známy jako "SevenSister States of India". Indická káva se pěstuje hlavně v jižní Indii, kde jsou díky monzunům dobré srážkové podmínky.V této zemi se pěstují dva známé druhy kávy, arabika a robusta. Káva z regionu Babababudan je uznávána jako jedna z nejlepších světových káv.

O výrobci

Lavazza. Příběh této firmy se začal psát již v roce 1885, kdy se tehdy pětadvacetiletý Luigi Lavazzovi přestěhoval do Turína. Zde se rozhodl založit svůj vlastní byznys, avšak předtím chtěl nasbírat co nejvíce zkušeností, tudíž pracoval jako skladník a živil se dalšími podobnými pracemi. Firma Lavazza byla založena v roce 1895 v Turíně, avšak nejdříve se jednalo o obchod se smíšeným zbožím. Teprve až později začal Luigi ve svém obchodě pražit kávu a od té doby společnost Lavazza pokračuje v tvorbě unikátních inovací a tradic. Káva z tohoto koloniálu přináší tu nejlepší kávu nejen Italům, ale celému světu. Již v roce 1915 se tato společnost stala jedním z nejvýznamnějších importérů a pražíren kávy v Itálii. Byla to právě Lavazza, která udělala revoluci v materiálech, jež jsou používány při balení kávy tzv. pergamen, který zachovává nejen aroma, ale také vůni čerstvé kávy. Roku 1946 vytvořilo Aerostudio Borghi logo společnosti Lavazza a sáčky této vynikající kávy tak začaly být lehce identifikovatelné na celém trhu. V roce 1965 se uvedla do provozu produkční linka v Settimo Torinese, která je dnes největší pražírnou v Evropě. Zhruba o šest let později představila Lavazza první vakuově balenou kávu do hliníkových fólií, čímž se vyzdvihla nad ostatní firmy. V 80. letech pak Lavazza expandovala na mezinárodní trh a v roce 1197 získala ISO 9001 Certifikaci kvality.

Podobné produkty