Pellini Caffé TOP bez kofeinu 100% arabika kapsle pro Nespresso 10 ks

89,00
Skladem
Pellini Caffé TOP bez kofeinu 100% arabika kapsle pro Nespresso 10 ks
EZpět

Přejete-li si vychutnat excelentní jednodruhovou kávu s jemnou, přesto výraznou a silnou kávovou chutí a přirozeně nízkým obsahem kofeinu do 0,1% je Pellini TOP tou pravou volbou. Výroba kávy Pellini TOP 100% arabika bez kofeinu využívá k výrobě technologii Double wash, aby zajistila co nejšetrnější odstranění kofeinu bez příměsi jakýchkoli chemických látek. To vše se projevuje v jemné elegantní chutí, zbavené jakékoli hořkosti. Výběr italského espressa ve 100% arabice je na mnohem vyšší úrovni, než klasické barové směsi.

Odkud káva pochází

Latinská Amerika - země na jih od USA, tedy Brazilie, Guatemala, Mexiko, Kostarika, Venezuela, Portoriko, Kolumbie, Nikaragua, Venezuela a Uganda. Tyto země patří mezi největší pěstitele Arabiky na světě, v Brazílii se pěstuje Arabika i Robusta, v Ugandě se pěstuje téměř výhradně Robusta.

Kávovník arabský - (Coffea arabica)

Arabika, křehký keř či strom, se pěstuje ve vyšších polohách – až do 2000m nadmořské výšky, především v hornatých oblastech a na sopečných půdách.  Arabika je vysoké kvality, obsahuje méně kofeinu a mimo to nám nabízí širokou paletu delikátních chutí i vůní. Zrna jsou o během pražení citlivá na teplotu. Kávovník arabský dorůstá výšky 2-6 m a za příznivých podmínek dává první plody 3 roky po vysazení. Listy jsou krátce řapíkaté, vstřícné, eliptické, 12–15 cm dlouhé, na okraji zvlněné, na vrcholu zašpičatělé. Květy vyrůstají ve svazečcích v úžlabí listů po 2–12, kalich je trubkovitý, 5cípý, koruna 5četná, bělavá, květy jsou vonné. Plodem je elipsoidní peckovice, až 15 mm dlouhá, která je nejprve zelenožlutá, později červená až červenofialová, pěstují se i odrůdy s plody žlutými. Plod obsahuje většinou 2 semena, která jsou z jedné strany plochá, s obecně známou podélnou rýhou. Úrodu pak poskytuje 25-35 let podle odrůdy a půdně klimatických podmínek. Ačkoli cca 75% světové produkce kávy jsou typy arabica, pouze jedna pětina z vypěstovaného množství jsou velmi kvalitní zrna (v 1 kg je cca 2200 větších semen). Ostatní úroda vykazuje určité vady zrna a spadá do nižších tříd.

V kultuře je celá řada jeho variet i kultivarů. Semena se praží, melou a vytváří se z nich známý povzbudivý nápoj – káva. Účinnou látkou v něm je alkaloid kofein. Tento nápoj však není jediným produktem z kávových semen, v potravinářském průmyslu má upotřebení širší. Z listů a oplodí se dají údajně vařit i ještě další nápoje – například v Jemenu se ze sušeného oplodí připravuje tzv. kešr, který připomíná meltu, pije se s mlékem a chutná jako slabá káva.

Výrobce

Pellini Caffe, značka s jistotou tradice již od roku 1922, má své firemní sídlo ve Via Giulari na severním okraji Verony a je jednou z předních italských pražíren. Firma velmi úspěšně konkuruje jiným velkým specialistům na výrobu a pražení kávy, ročně vyrobí 12 tisíc tun kávy. Se svými produkty je již po mnoho let přítomna v kavárnách, restauracích, barech a kancelářích v Itálii a mimo ni. Jejím cílem je vyrábět kávu s nejvyšší úrovní kvality. Tento závazek nalezl v uznání nejen na světovém trhu , ale také u odborníků, kteří firmě Pellini Caffe přidělili certifikaci ISO 9002 a ISO 9001:2000 a mezinárodní certifikát jakosti a hygieny dle certifikátu HACCP. Protože Pellini Caffe ví, že kvalita fávy začíná s výběrem surového produktu, který je zesílen při pražení a míchání, zaměřuje se firma především na výběr vysoce kvalitních surových produktů, které se praží samostatně a zachovávají si svou sílu i jemnost.

Podobné produkty