Caffè Corsini Gran Riserva 100% arabika mletá káva 250 g + Moka Express

399,00
Vyprodáno
EZpět

100% prémiová arabika, vakuově balená káva té nejvyšší kvality brazilské a středoamerické arabiky. Jemná příchuť květin a ovoce význačná pro vysokohorskou úrodu. Káva pro labužníky.

Pokud máte chuť obdařit někoho kvalitním a chutným dárkem, káva může být tou správnou volbou. Následující kávy se díky své jedinečné kvalitě a krásnému obalu znamenitě hodí jako originální dárek, který jistě potěší srdce každého milovníka kávy.

Odkud káva pochází

Rodina firma Corsini Café nakupuje nejlepší odrůdy kávy přímo ve státech: Brazílie, Santo Domingo, Kolumbie, Keňa, Jamaika. Robusta obsažená v Corsini caffe Espresso intenso e cremoso pochází z Afriky, Arabika pak z Brazílie. Káva se v Africe pěstuje ve všech středoafrických a jihoafrických státech a také podél východního pobřeží. Zemí, kde se pěstuje nejkvalitnější Robusta, je Angola (její zastoupení je až 98%), přestože pravlastí kávovníku je Etiopie.


Arabika a Robusta

Arabika je označení pro kávu vyrobenou z plodů kávovníku arabského, stálezeleného keře, dorůstajícího 5 až 8 metrů. Z hlediska produkce kávy je kávovník arabský nejvýznamnějším druhem, podílí se na celkové světové produkci až 70 %, zbytek připadá na kávovník statný. Původně pochází ze severovýchodní Afriky, dnes jsou největšími producenty kávy Arabika Brazílie, Kolumbie, Mexiko, dále také Indie nebo Indonésie.  Káva Arabika je káva vysoké kvality a přestože obsahuje méně kofeinu, nabízí širokou paletu chutí a vůní. 

Robusta označuje kávu pocházející z kávovníku statného. Ten pochází z tropických deštných lesů v povodí řeky Kongo a dnes se pěstuje všude v tropech a subtropech.  Chuť Robusty je nezaměnitelná, s výrazně hořkou chutí a velmi silným, zemitým tělem. Oproti kávě Arabika obsahuje až dvakrát více kofeinu.


O výrobci

Historie kávy Corsini nejsou jen čísla a data. Je to příběh o lidech, o inovacích a kvalitě. Kávy Corsini v sobě spojují vášeň a závazek k dosažení cíle kvality, tím se značka Corsini stala jednou z předních společností světa. Kvalita dosažená kontinuálním výzkumem a touhou zlepšování pomohly vytvořit kvlitní produkt vyhledávaný zákazníky celého světa. Firemní filozofií je i životní styl a životní cíl: šíření kávové kultury. Značka Corsini, založená v roce 1950, nabízí celou řadu exkluzivních kávových směsí z různých Arabica a Robusta kávová zrna a cukru v jednotlivých sáčcích. Zajímavostí je, že současný prezident společnosti dr. Silvano Corsini je předsedou sdružení výrobců porcované kávy v PADech (ESE konsorcium). V roce 1994 byl vyhlášen prestižním časopisem TEA AND COFFEE MAGAZINE nejlepším odborníkem v oblasti kávy na světě.

Podobné produkty

Caffè Corsini Superior Bar zrnková káva 1 kg

Caffè Corsini Superior Bar zrnková káva 1 kg

Caffe Corsini Superior Gold - je jasný a harmonický buket z nejlepších odrůd brazilské kávy Arabika a Robusta v optimálním poměru 80/20. Velmi delikátní pražení zajišťuje jemnou a dlouhotrvající dochuť.

280,00
Skladem